RSS
niedziela, 07 czerwca 2015

Idąc na spacer, mijam w kilku miejscach akację. Uwielbiam jej zapach. Nie, właściwie to ja go ubóstwiam! Ale są miejsca, w których zapach akacji miesza się z innymi zapachami- krzaków, liści, ziemi i ciepłego powietrza...staję wtedy w tym miejscu i biorę kilka głębokich oddechów, zamykam oczy....w tamtej chwili znów mam 16 lat, znów jestem na działce i biegnę do przyjaciół. Koty przebiegają mi drogę, ludzie koszą trawniki, odpoczywają lub spacerują, dzieciaki szaleją, chcą naśladować dorosłych...a ja pędzę do przyjaciół- do Karoli, Artka, Krzysia, Darka...myślę, co dziś będziemy robić, łazimy bez celu, prowadzimy wielkie rozmowy na ważkie tematy....patrzymy w niebo i wiemy, że świat jest nasz, szczęście zapiera nam dech w piersiach, tyle się dzieje wokół nas...tylu ludzi poznajemy codziennie, tyle ważnych historii, tyle małych przypadków...Tak różne osoby i tak zróżnicowane problemy. Tyle pomysłów na pomoc, tyle koncepcji na życie, tyle radości z naszej przyjaźni. Znów przytulam ich, znów idziemy do lasu, na schowaną polankę, którą znało niewiele osób....znów błyska światło słoneczne, gdy odbija się od spokojnej tafli Bielika, znów wysoka trawa nas otacza, gdy leżymy schowani w tej głębi lasu....Dzikie, nieposkromione szczęście. Znów czuć młodość. Tyle opcji. Tyle myśli na minutę.

Otwieram oczy, uśmiecham się do siebie i idę dalej...

Nie ma już Karoli. Nie ma chłopaków. Nawet działki jakby opustoszały, a polanka nie jest już dla nikogo tajemnicą. 

Tylko Bielik jest tak, jak był. I zapach też się nie zmienił....

Też czasem wracacie pamięcią o kilkanaście lat wstecz? Też czasem chcielibyście wrócić do tych czasów, gdy nie było obowiązków, czuło się wolność w piersi?

Teraz prawie wszyscy mamy dzieci, a nasze dzieci się nie znają. A zawsze przysięgaliśmy sobie, że one też będą się przyjaźnić....

piątek, 05 czerwca 2015


Już ostatnie chwile konkursu #SKYN #poczujwszystko #feeleverything#Streetcom
Zawalcz o Junaka Vintage! Ależ on mi się marzy! Wysłałam zgłoszenie, czekamy na wyniki, już czuję ten wiatr we włosach! Spróbuj i TY!

A dla ciekawych wrażeń, na poczujwszystko.pl można zamówić bezpłatne próbki SKYN. Warto, warto spróbować, czy poczuć wszystko! Ja już należę do fanklubu :)

środa, 03 czerwca 2015

To już ostatni etap konkursu #SKYN #poczujwszystko #feeleverything #Streetcom

W tym tygodniu SKYN® funduje stylowy skuter Junak Vintage!

Weź udział w konkursie już teraz i poczuj wiatr we włosach!

Warto!

P.S. SKYN wypróbowane, naprawdę TO TAK, JAKBY NIE MIEĆ NIC NA SOBIE.... :)

        

#SKYN #poczujwszystko #feeleverything

Jest po wyborach i bynajmniej wiadomo, że nie widać jeszcze zmian, ale nie jestem pewna, czy kiedykolwiek je ujrzymy. A jeżeli tak, to nie w takiej formie, jakiej byśmy mogli oczekiwać.

Denerwują mnie już wieczne doniesienia o nierealnych obietnicach prezydenta elekta, których nie będzie w stanie spełnić. Po co więc obiecuje? Swoje niedociągnięcia i niewiedzę stara się maskować swoim głupkowatym grymasem na twarzy. Nie do pojecia, już został Pan wybrany, po co nadal Pan gra? Swoją drogą nie wiem, jacy ludzie go wybrali.

Patrząc na fakt, że pan prezydent elekt podąża kaczymi kroczkami za swoim idolem i wodzem ostatecznym- p. Kaczyńskim- możemy się spodziewać, że wkrótce nastąpi mentalne dno i mentalna komuna w Polsce. Czołowym programem w telewizji będzie TV Trwam, prezerwatywy i inne środki antykoncepcyjne zostaną prawnie zakazane i restrykcyjnie przestrzegane (no jak możecie zabijać te dzieci biegające w nasieniu Naszych, polskich meżczyzn! Toż te geny warto przekazywać dalej, choćby i mając po kilkanaścioro dzieci!), z drugiej strony jednak absolutnie na cenzurowanym będzie in vitro- o czym już p. Duda miał okazję się wypowiadać- zakaz mrożenia zarodków. Więc przekazujmy geny, ale tylko na ICH zasadach. Śmiem podejrzewać, że zakazane będą też inne pozycje, wybiegające formą i treścią daleko ponad misjonarską. Tak, tak, OBYWATELE! Państwo będzie zaglądało Wam do łóżek. Ale sami tego chcieliście. przecież POTRZEBNE SĄ ZMIANY!- krzyczeliście. A i owszem, ale nie zmiana z p. Komorowskiego na p. Dudę, inaczej mówiąc, na p. Kaczyńskiego. Będziecie musieli być świętsi od Pana Boga.

Wracając jednak do zakazu zabijania dzieci (w sensie-"nie zamykaj potomstwa w lateksie!") ciekawa jestem planowanej polityki prorodzinnej. Komentować nie będę, bo obietnice, obietnicami, a czyny swoje. Ale mamy TAAAAKĄ politykę prorodzinną i TAAAKIE darmowe podręczniki, tymczasem mimo wszystko trzeba kupować podręczniki pomocnicze, bo te oferowane przez Państwo to totalne DNO i masakra. Proszę chociaż z naszych dzieci głupich nie robić, dobrze? Bardzo proszę. Tymczasem okazuje się, że pracodawca mojego męża oferuje dofinansowanie do nauki w szkole (jednorazowe, coroczne) na podręczniki, plecak, przybory szkolne etc.). jak to się ma do BEZPŁATNEJ edukacji w tym kraju? Skoro jest BEZPŁATNA, to co dokłada pracodawca? Przecież nie pieniądze-widmo. Bezpłatne książki są idiotyczne, więc trzeba kupić inne. Do zeszytów i przyborów szkolnych już się Państwo nie dołoży, a to pochłania masę pieniędzy (kredki, farbki, papier kolorowy, blok rysunkowy, blok techniczny, nożyczki, ołówki, kleje i masa innych rzeczy), nie dokłada też do strojów na w-f, choć to jestem w stanie wybaczyć, dokłada na posiłki w szkole tylko najbiedniejszym (macie pojęcie, w jakim trzeba żyć ubóstwie, żeby się "załapać" na dofinansowanie do obiadów szkolnych?), podczas gdy powinno to być darmowe i ogólnodostępne dla każdego dziecka. Co do przyborów szkolnych- sama "wyprawka" na wrzesień kosztuje ok. 120 zł. Powtórz co 2-3 miesiące. U nas częściej, bo i dziecko uzdolnione. O, właśnie. Dziecko uzdolnione plastycznie. Dlaczego Państwo nie dołoży się do sztalug, pędzli, podkładów malarskich i farb akrylowych? Dlaczego w polskich szkołach NIE MA PROGRAMU DLA DZIECI ZDOLNYCH? Są kółka zainteresowań. Przykłada się większą wagę do dzieci z problemami, tworząc zajęcia wyrównawcze- oczywiście chwała im za to- ale MAJĄ GDZIEŚ dzieci zdolne! Inne kraje traktują takie dzieci inaczej, kładą nacisk na ich rozwój w kierunku uzdolnienia, tworzą specjalne programy. U nas jest MASÓWKA. A to z Polski jest najwięcej ludzi zdolnych, zapisanych na kartach historii. To my mamy stosunkowo wysoki iloraz inteligencji w porównaniu do innych krajów. I nie dba się o rozwój kraju poprzez wspieranie dzieci uzdolnionych!

To, to już jest skandal.

wtorek, 02 czerwca 2015

Naszła mnie dziś taka myśl- niedługo stuknie mi 30tka, mam męża, dzieci, mieszkanie, samochód i poukładane życie. I bynajmniej bardzo mi to odpowiada. Ale patrzę na znajomych z podstawówki, a tam wciąż etap imprezowania, zmieniania partnerów z częstotliwością miesiąca-dwóch, albo przygodne dzieci i samotne macierzyństwa (nie, nie mam nic do samotnych matek- zdarza się tak, że kobieta chce ułożyć sobie życie, wszystko jest ok, pojawia się dziecko,a okazuje się, ze facet jest totalnie nieodpowiedzialny i lepiej jest bez niego niż z nim; zdarzają się też sytuacje odwrotne, choć odnoszę wrażenie, ze sporo rzadziej). Natura ludzka czasem wychodzi po wielu latach i nagle zastanawiasz się, jak można było tyle lat żyć z takim idiotą pod jednym dachem. Jest to całkiem naturalne, choć nie do końca wiem od czego to zależy; czy to czynniki genetyczne, niedojrzałość psychiczna, czy wrodzony idiotyzm. 

Jednak nie o tym chciałam pisać, może kiedyś wrócę do poglądów na ten temat, jeżeli wyrazicie chęć czytania tego; w wielu kwestiach mam dość skrajne poglądy, dlatego bywam wrogiem publicznym numer 1- wolę jednak mówić o tym i pisać "na głos", niż udawać, że mi się to podoba lub bynajmniej mnie to nie rusza- jestem szczera, czy to się komuś podoba, czy nie i nie mówię, że coś jest białe, jak trąci zżółknięciem.

Patrzę więc na tych moich znajomych i myślę sobie, że znajdują się obecnie na etapie mojej 16tki. Imprezy, szaleństwa, nie wiedzieć, co jeszcze. Zawsze wydawało mi się, że osoba w tak zacnym, powiedzmy, wieku, wie już, o co chodzi, ma jakiś cel, do czegoś dąży. Chyba, ze dąży do pogłębienia swoich możliwości alkoholowo-zabawowych i do jak największej ilości znajomych na Facebooku, bo jak można mieć 200 znajomych, przecież to obciach ;) I nie wiem, czy to z nimi jest coś nie tak, czy ze mną. Nie wiem, czy to ja jeszcze nie powinnam mieć rodziny i się bawić, czy oni już powinni dorosnąć. Imprezuję, pewnie- w gronie swoich przyjaciół, w swoim lub ich domu lub na działce. W gronie osób zaufanych, przy rozwijających rozmowach, bez wypowiadania się co drugie słowo "ku***", bo cywilizacja polega też na kulturalnym zachowaniu i niebanalnych rozmowach. Pewnie, że nie są to same nudzące rozmowy o sprawach ogromnych, rozmawiamy o codzienności, o pracy, a nawet o gotowaniu, ale jakoś tak...dojrzalej? Podczas gdy patrzę na FB mojej starej przyjaciółki, która i owszem- ma rodzinę (młodsza jest ode mnie o 2 lata), ale dla niej szczytem ambicji i "fajności" jest pisać o tym, ile wypiła, jak wypiła i po co wypiła, że znów będzie pić, a mąż kupił jej kajdanki......no nie trawię tego. Pewnie dlatego nasze drogi się rozeszły. Dziwne jest to dla mnie, niezmiernie dziwne i nie do końca potrafię akceptować niedojrzałość w dojrzałym życiu dorosłych dzieci....

Jak uważacie, ze mną jest coś nie tak, czy z nimi? Piszcie!

Przypominam też, a propo dorosłości i dojrzałosci, o konkursie #SKYN, kolejny etap, nowe nagrody, wzięłam udział ponownie.

#Streetcom.

niedziela, 31 maja 2015

#Vileda #Streetcom


Czy wiecie, żę #Windomatic to proste w użyciu urządzenie czyszczące, które osusza Twoje okno bez jakichkolwiek smug, po uprzednim umyciu go dowolnym płynem do szyb?
Działa jak niewielki odkurzacz ręczny z gumową końcówką dociskaną do okna. Urządzenie zasysa wodę z dużą siłą prosto do wbudowanego zbiornika

Dzięki specjalnej dwuwarstwowej gumowej końcówce na szybie nie pozostaje nawet kropla wody.

Vileda

Windomatic

piątek, 29 maja 2015

W tym roku z okazji Dnia Matki dostałam od moich dzieci blender Kenwood Triblade- wielofunkcyjne urządzenie, które zrobi nie tylko pyszne smoothie, ale też puree ziemniaczane, a nawet ma końcówkę do miksowania w płaskim naczyniu. Poza tym doskonale ubije białka (nawet jedno) i pianę. Dziś robiłam z nim domowe lody, dzięki funkcji turbo były gotowe szybciej niż błyskawicznie. Zalecane miksowanie 3 minuty- u mnie były gotowe po minucie.

I nie, nikt nie płaci mi za reklamę :) Długo siedziałam przed komputerem nad wyborem odpowiedniego produktu. Poprzedni blender (jeden z najtańszych) przyprawiał mnie od mdłości. Plastik zaczął pękać, co wyglądało nieestetycznie, silnik po roku zaczynał nieprzyjemnie pachnieć. Wiedziałam, że tym razem muszę mieć końcówkę metalową. Co więcej, przy tamtym blenderze długo blendowałam truskawki, z uporem. Tym razem ledwie je dotknę, a już zamieniają się w smoothie. Moc silnika 800W jednak robi swoje. 

Takim oto zestawem zostałam uraczona:

Ostatnio natomiast do pojemnika do siekania wrzuciłam kapustę. Otrzymałam nie tyle surówkę drobno posiekaną-jak w sklepie- ale jeszcze drobniej, prawie na miazgę, a przy tym tak estetyczną, że aż śliczną. A jak wiadomo- je się głównie oczami.

Tak więc- urządzenie- cudo. Jeżeli się zastanawiacie nad wyborem własnego blendera, czy też wielofunkcyjnego urządzenia- to jest idealne, bezbłędne, doskonale wykonuje swoją pracę z mruczącym dźwiękiem porządności. Każdy element jest perfekcyjnie wykonany, przemyślany, pojemniki mają pokrywki, wszystkie części można myć w zmywarce, ale ręcznie wystarczy włożyć je pod bieżącą wodę i natychmiast są idealnie czyste.

 

Korzystając z okazji kolejnego wpisu- przypominam i zachęcam do rejestracji na stronie #Streetcom.

Dzieje się naprawdę dużo.

Konkurs #SKYN z atrakcyjnymi nagrodami, wystarczy wejść na poczujwszystko.pl, dodać zdjęcie, wymyślić niepowtarzalny tekst, a może właśnie Ty wygrasz konkurs, w którym nagrodą jest lot awionetką i lot w tunelu aerodynamicznym DLA DWÓCH OSÓB!

 A niedługo, mam nadzieję, będę w stanie zaprezentować Wam Windomatic- doskonale pomyślane urządzenie do czyszczenia okien od  #Vileda . Byłoby co opowiadać, z całą pewnością i z całą dokumentacją zdjęciową :)

Dziś piękny dzień. Robię pranie z #Perlux #NajskuteczniejszePerly. Wyniki jak zwykle- oszałamiające, nie ma lepszego produktu do prania! Ubrania aż błyszczą, zapach roznosi się po domu.
Czekam niecierpliwie na wyniki rekrutacji do kampanii  #SKYN #Streetcom, bo akurat by się przydały ;) Przypominam też o tym, że trwa #konkurs! To już czwarty etap, gorrrące nagrody! :) Lubię niegrzecznych chłopców. Lubię taniec w rytmie ciał. Lubię czuć wszystko.
Czekam też z utęsknieniem na wyniki kampanii  #Vileda #Streetcom, moje okna bardzo potrzebują "kąpieli" ;) Może wreszcie ujrzę świat za oknem ;) #Windomatic ma niesamowity potencjał, a czegoś takiego mi potrzeba :) z resztą moi znajomi też nie kochają myć okien, pewnie byliby chętni na testowanie :)
A! Zapomniałabym.  #SosyLowicz chwalą wszyscy, którzy ich tylko spróbowali :)

czwartek, 28 maja 2015

Zabaw się ze SKYN® – wygraj prywatną, zamkniętą imprezę z DJ-em dla swoich przyjaciół!

W tym tygodniu kolejna, wspaniała nagroda!

Czas poczuć wszystko i wziąć udział w konkursie #SKYN ! 

skyn

Przeleć się....ze #SKYN ! ;)

środa, 27 maja 2015

Kolejny wpis o produktach  #SKYN. Weszłam na stronę www.poczujwszystko.pl i znalazłam taki, interesujący, tekst:

Tak, więc lubisz czuć wszystko: w życiu, w miłości, a teraz ze SKYN®także w sypialni. Nasz materiał SKYNFEEL™jest wygodny i delikatny w dotyku, pozwoli Wam poczuć wszystko. Poznaj naszą stronę i odkryj zupełnie nowe doświadczenie seksu w prezerwatywie.

Specjalny materiał, dzięki któremu nie czuć tej całej sztuczności.

Trwa czwarty etap konkursu SKYN®. Nagrodą jest odlotowy pakiet dla dwóch osób: lot w tunelu aerodynamicznym, przelot awionetką i zakwaterowanie w stolicy!#Nagroda

Emotikon smile #poczujwszystko #SKYN #feeleverything #streetcom 

Swoją drogą jestem niezmiernie ciekawa, dlaczego w Polsce temat prezerwatyw i antykoncepcji jako tako w ogóle nadal jest tematem tabu. Boicie się o tym rozmawiać???

#poczujwszystko #SKYN #feeleverything #streetcom

1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10